1 Ocak 2012 Pazar

Unstoppable High KickHigh Kick'i seyretmeye başladım. Unstoppable High Kick adı altındaki birinci sezondayım . Dizi toplam 3 sezon. İngilizce altyazıları mevcut olan bir Kore sit-com'u. Bir arada yaşayan üç kuşak bir ailenin (Lee ailesi) ve onlarla ilgisi olan kişilerin hikayesini konu alıyor. Babaane, dede, iki gelin, iki oğul ve iki erkek torun (bir erkek torun daha var ancak onu başrol oyuncudan sayamıyoruz maaleef XD). Lee Min-yong ve Shin-ji bir erkek çocuğa sahipler ancak Shin-ji bestecilik kariyeri yapmak ve hayallerinin peşinden koşmak için eşinden boşanıyor ve Rusya'ya bu alanda eğitim almaya gidiyor.  Lee Min-yong bir lisede beden eğitimi olarak görev yapıyor ve babasının (büyükbaba Lee Soon-jae) gözünde yaşadığı durum yüzünden itibarını kaybedip ebeveynlerinin çatı katında yaşamak zorunda kalıyor. Evin gelini Park Hae-mi çok başarılı bir doktor ve kayınpederi ile aynı muayehanede çalışıyor. Ancak dominant karakteri yüzünden kayınvalidesinin (babaane Nah Moon He) antipatisini kazanıyor. Evin bababanesi aynı zamanda kayınvalidesi bulduğu her fırsatta gelinini çekiştirmekten büyük zevk alıyor.  Doktor Haemi'nin eşi evin diğer oğlu Lee Joon-ha ise zamanını borsada hisse senedi alıp satmakla geçiren yemek düşkünü bir işsiz. Gelelim beni en çok eğlendiren evin iki erkek torunu Minho ve Yunho'ya. Beden öğretmeni amcalarının görev yaptığı okulda aynı sınıfta okuyorlar. Hye-sung Kim'in canlandırdığı Minho karakteri her ne kadar büyük kardeş olmasına rağmen diğer kardeş Yunho uzun boyu ve fiziksel avantajları ile kızlar arasında daha popüler.

En büyük ilgi alanı motorsikletler. Bu ilgi alanı ve karıştığı kavgalar yüzünden sıkça ebeveynlerinin ve dedesinin verdiği cezalara maruz kalıyor. Kelime kapasitesinin de oldukça fakir olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.

 Minho çok başarılı bir öğrenci olmasına rağmen erkek kardeşinin popülaritesini çekemediği için bulduğu her fısratta kardeşi Yunho'yu gammazlamaktan kaçınmıyor.
Minho'nun en yakın arkadaşı aynı zamanda sınıf arkadaşı olan Kim Bum ise Lee ailesinin bir ferdi gibi. Eve çok rahat girip çıkıyor. Buzdolabını istediği gibi kullanıyor. Ayrıca evde istediği yerde rahatça uyuabiliyor.


Buna Yunho'nun yatağı da dahil. İnternette Minho ve Kimbum'a  Bummin deniyor. Ancak gerçekten arkadaşlıklarına diyecek laf yok.
(59. Bölümden)

 11. bölümde okulda  kızların soyunma odasında çıkan yangın olayını seyretmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.


 Dizideki diğer karakterlerden birisi de Shinji'nin yakın arkadaşı aynı zamanda Shinji'nin eski kocasının okulunda ingilizce öğretmenliği yapan saftirik Bayan Seo. Seyretmeye başladığınızda neden saftirik dediğimi daha iyi anlayacaksınız. Bu kadın ile ilgili ilerideki bölümlerde olacak bir şeyi tahmin ediyorum sanırım. Ancak çok yoğun bir spoiler olabileceğinden burada paylaşmıyorum :))) Shinji kocasından boşanınca eski kocası ile yaşadıkları evi Bayan Seo'ya kocasının haberi olmadan kiraya veriyor.

Zaten bu olay yüzünden eski kocası Lee Minyong ailesinin tavan arasında yaşamak zorunda kalıyor ( bu durum bir süre dededen gizlice yapılıyor). Peki genç delikanlılar olur da genç bir bayan da olmaz mı bir dizide? Kang Yo-mi mahalleye yeni taşınan genç kız (Hanımefendi gerçek hayatta Lee Minho'nun kız arkadaşı imiş şu an).

Yunho ve Minho ile aynı okula gidiyor. Tabi ki iki kardeş arasında bazı sorunlara neden oluyor. Bu bir sitcom olduğu için bu sorunlar trajediden çok komedi. Ancak Yumi ve ailesinin komşu olarak diziye girmeleri aynı zamanda yine absürt gizemli olayların oluşmasına neden oluyor. Diziyi uzun süre önce izleme listeme almıştım. Bunun nedeni de 2PM'in maknae'si Chansung'un bu dizide oynuyor olması idi.


Chansung küçük bir role sahip olsa da her bölümde görünüyor.

Neredeyse her bölümde cezaya kalıyor. Beden öğretmeninden popolarına sopa yememek için arkadaşı ile süeterleriyle buldukları çözümü içeren bölüm de tavsiyemdir efendim. En son 21. bölümü seyrettim. Bayan Seo'nun evinde müdür yardımcısı ve diğer öğretmenlerin çaya geldikleri bölümde yaşanan komik karışıklıkta favori sahnelerimden biri oldu. Kolay kolay dizi ve film tanıtımı yapmam ancak gerek süresinin kısa olması gerekse de hiç kasmadan eğlendirmesi nedeni ile bu diziyi tavsiye etmek istedim. Şimdiden iyi seyirler.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder